Sorunlar

Eksik gedik bir şeyler…

Havadan Giresun
Havadan Giresun
Minik uyarı: Gönüllü yazarımız tarafından yazılan bu içeriği yayınlayalı yaklaşık 6 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririz. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.
Havadan Giresun

Havadan Giresun

Eksik olan nedir? Düşüncelerimiz, hedeflerimiz, isteklerimiz… Evet, hepsinde eksiğiz. Giresun’da yaptıklarımızla övünmek yerine yapamadıklarımızdan utanmalıyız…

Neden bir Devlet Tiyatromuz yok? Ya Devlet Tiyatrosu’nu geçtim Giresun Belediyesi Konservatuarı Vahit Sütlaş Sahnesi haricinde oyun sergileyecek düzgün bir yer yok. Benim lise yıllarımda Kültür merkezi vardı Sokakbaşı’nda hatırlayan arkadaşlarım vardır elbette. Yıkıldı gitti. Yerine güzel bir sahne dahi yapılmadı. Belki güzel bir salon olsa birçok ekip oluşur ve Giresun için kültürel faaliyetler sergilenir. Kim bilir?

Bir Kazancılar Yokuşu’muz var meydandan kale tarafına çıkarken, dimdik bir yokuş. Kimsenin sahip çıktığı filan da yok hani. Güzel bir yenileme ile birçok turisti ağırlayabileceğimiz bir yer yok olmanın eşiğinde. Neden belediye Gazi Caddesi için çalışırken Kazancılar Yokuşu hakkında bir çalışma yapmıyor? Acaba amaç sadece göz boyamak mı demek istiyorum. Fakat konumuz siyaset değil siyasilerin yapması gerekenler.

Bilirsiniz belki, birde Özgürlük Yolu‘muz var mükemmel deniz manzaralı. Belki birkaç yıl oldu oraya gitmeyeli ama bildiğim kadarıyla hala aynı. Neden güzel birkaç proje geliştirilmiyor ki? Neden gecenin ilerleyen saatlerinde insanlar orada gezmeye korkuyor?

Daha önceleri bazı yazar arkadaşlarımız da Giresun’da öğrenciye yönelik çok fazla şey olmadığını belirttiler. Benimde eklemek istediklerim var kendilerine. Bizim mükemmel bir sahilimiz var! Bunu her Giresunlu çok iyi bilir. Fakat ben gece saat 12’den sonra orada gezmeye çıkamıyorum. Neden mi? İki tane alkollü adamın her an saldırısına uğrayabileceğim için. Hem de il emniyet müdürlüğünün tam karşısında!!!

Arkadaşlar sorun benim ya da bir başkasının yaşadıkları değil elbette. Fakat bu herkesin başına gelebilecek bir olay. Bunların önlenmesi için bu yerlerin canlandırılması ve sürekli insanlar tarafından kullanılması gerekiyor ki bu tarz insanlar bu yerleri kendilerine mesken edinmesinler.

Zaman bizden bazı şeyleri alıp götürüyor. Unutmayın sadece zaman değil, Giresun’u ezmeye çalışanlar da alıp götürüyor bazı şeylerimizi.

Bunlar söyleyebileceğimiz ve gördüğümüz eksiklerden küçük bir kısmı elbette. Giresun için ne yapabilirsiniz? Hiç düşündünüz mü? İlk fırsatta düşünün derim çünkü sizin aklınızdan çıkacak bir fikir Giresun için mükemmel bir gelişme sağlayabilir. Tıpkı Giresun Blog gibi…

Minik uyarı: Gönüllü yazarımız tarafından yazılan bu içeriği yayınlayalı yaklaşık 6 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririz. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.