Projeler Sorunlar

Bunların yapılması için kaç canın daha gitmesi gerekiyordu?

Giresun Yol Bilgilendirme tabelası
Giresun Yol Bilgilendirme tabelası
Giresun Yol Bilgilendirme tabelası

Giresun Yol Bilgilendirme tabelası

Karadeniz şehirlerindeki günlük yaşamı olumsuz etkileyen Karadeniz Sahilyolu Projesi‘nde aradan geçen 8 yıla rağmen hala çözülmeyen eksiklikler, birçok can ve mal kaybına sebep oluyor.

Yapılmayan üst geçitler, uyarı tabelaları yetersizliği ve radar kontrolündeki esneklikler nedeniyle, özellikle Giresun‘da birçok insan karşıdan karşıya geçerken yaşamını yitirdi.

En son yaşanan ölümlü kazanın ardından Giresun halkının sahilyolunu 3 saat boyunca kapatması büyük ses getirdi. Karayolları Genel Müdürlüğü Giresun sahilyoluna elektronik uyarı tabelaları takmaya ve üst geçitler yapmaya başladı.

Fakat yapılan üst geçitler yine güvenli değil. Tamamen demir yığınını andıran ve hiçbir görsel yanı bulunmayan köprülerin yaşlı ve engelli asansörleri dahi yok.

Giresun üst geçit

Giresun üst geçit

Mekan olarak da yanlış yerler seçilmiş. Özellikle Giresun Müzesi‘nin oradaki üst geçit, heyelan tehlikesi bulunan sahanın üzerinde bulunuyor.

Şehrin merkezine konulan bu köprülerin asıl işlevlerinin (karşıdan karşıya geçmek) yanı sıra başka işlevleri de bulunuyor. Bu yüzden köprülerin şehri güzelleştirecek biçimde projelendirilmesi ve görsel olarak tasarlanması gerekiyor diye düşünüyorum.

Şuan çok itici ve tehlikeli bir demir yığınından farksızlar!

YENİ RADARLAR DEVREDE!

Giresun Radar Sistemi

Giresun Radar Sistemi

Yorum yaparak bu yazıdaki tartışmaya katılın

2 Yorum

  • Evet bölge müdürlüğü trabzon da olunca haliyle bunların olması normal gibi.Bir proje için 50 yerden su bağlıyorlar giresun’a yapılacak bir şey için.Allahtan valilik bazı olayları direk kendi bağlantıları ile çözdürüyor.Bu sorunların yaşanmaması için bölge müdürlüğü giresunda olmalı.Yoksa bu gibi farklı sorunlarla karşılaşacağız.

  • karayolları bölge müd. trabzonda olursa olucağı budur kafalarını kaldırıp hiçbişey yapmazlarsa giresun için çok doğal sonuçlar bunlar , ben o üst geçit olmayışından orta refüjlerden geçerken elimi parçaladım aylarca çektim hala elimde izi ve kötü sonuçları var şimdi dicekler ne işin vardı o refüjde bende soruyorum ne işim vardı refüjde üst geçit vardıda bizmi geçmedik yıl 2008 mayıs ayı giresun -ordu maçı stad önü ben elimi parçaladıktan sonra yaptılar oraya üst geçiti iş işden geçtikten sonra bırakın yol da üst geçitde yapmayın .zaten küçükken yüzdüğümüz plajların koyların üstünden şimdi sahil yolu geçiyor , sonrda yol yaptık derler doğru peşkeş çektiniz rant vurdunuz sahillerimizden

%d blogcu bunu beğendi: