Kategori yok "Blog" ne demek?

“Blog” ne demek?

-

Yaklaşık 1 yıldır, Giresun halkının kulağına yeni bir kavram kazandırdık. Kimileri arkadaş tavsiyesiyle, kimileri de bizzat haberdar olarak Giresun Blog‘u duydu.

“Tamam Giresun’u anladık da, bu ‘blog’ kelimesi de neyin nesi” diyenler oldu. Ya da projemizi “Giresun Blok” olarak telaffuz ederek bir bina/apartman olduğumuzu zannedenler de yok değil : )

"Blog" ne demek? 2

Merak edenler için açıklayalım: Blog, internet kültüründe kalıplaşan ve tüm dillerde aynı şekilde telaffuz edilen markalaşmış bir kelime. İngilizce web-log kelimelerinin birleşiminden oluşan Weblog’un kısaltılmış hali olarak kullanılıyor. Türkçe’mizdeki yakın karşılığı ise “Ağ günlüğü” – Açıklaması ise: Ters kronolojik dizilimde belirli konulardaki yazıların içeriğe eklendiği sunum sistemi. Bizim de yaptığımız zaten bu. Giresun ile ilgili yazılarımızı ters kronolojik bir düzende, son yazılan yazılar en başa gelecek şekilde derdimizi anlatıyor, Giresun’umuzu tanıtıyoruz.

Dünyadaki bütün diller, Blog kelimesini kendi dillerine çevirmeye çalışmışlarsa da başarılı olamamışlar. O yüzden Blog kelimesi tüm dünyada marka haline gelmiş.

Biz de bu markayı şehrimiz Giresun‘a da kazandırarak, Giresun’umuzu internet ortamında yepyeni boyutlara taşımayı hedefledik. Projemiz hakkında detaylı bilgiyi buraya tıklayarak alabilirsiniz.

"Blog" ne demek? 3
Fatih Özdemirhttp://www.fozdemir.com
Giresun Blog Proje Yöneticisi - Hakkımda: www.fozdemir.com/fatih-ozdemir

4 YORUMLAR

Yorum yaparak bu yazıdaki tartışmaya katılın

En Çok Yazanlar

"Blog" ne demek? 9
19 YAZILAR11 YORUMLAR
"Blog" ne demek? 11
13 YAZILAR7 YORUMLAR
"Blog" ne demek? 12
12 YAZILAR1 YORUMLAR

En Çok Okunanlar

"Blog" ne demek? 13

Giresun 2015 Tanıtım Filmi – Yeni Versiyon

21
Giresun Belediyesi tarafından hazırlanan Yaşatan ve Yaşayan Şehir: Giresun temalı tanıtım filmi gelen talepler doğrultusunda revize edilerek yeniden yayınlandı!

Bunlar da ilgini çekebilirSenin İçin
Sana özel öneriler

İnternet bağlantınızda bir sorun görünüyor. Ama yine de Giresun Blog'u ziyaret etmeye devam edebilirsiniz.