Giriş Yap

Giresun Blog

Giresun Blog'da yazarlar Giresun'un tarihini, kültürünü, yaşamını, projelerini ve sorunlarını anlatıyor, sosyal medyada onbinlerle paylaşıyor.
“Blog” ne demek?

“Blog” ne demek?

Yaklaşık 1 yıldır, Giresun halkının kulağına yeni bir kavram kazandırdık. Kimileri arkadaş tavsiyesiyle, kimileri de bizzat haberdar olarak Giresun Blog‘u duydu.

“Tamam Giresun’u anladık da, bu ‘blog’ kelimesi de neyin nesi” diyenler oldu. Ya da projemizi “Giresun Blok” olarak telaffuz ederek bir bina/apartman olduğumuzu zannedenler de yok değil : )

Merak edenler için açıklayalım: Blog, internet kültüründe kalıplaşan ve tüm dillerde aynı şekilde telaffuz edilen markalaşmış bir kelime. İngilizce web-log kelimelerinin birleşiminden oluşan Weblog’un kısaltılmış hali olarak kullanılıyor. Türkçe’mizdeki yakın karşılığı ise “Ağ günlüğü” – Açıklaması ise: Ters kronolojik dizilimde belirli konulardaki yazıların içeriğe eklendiği sunum sistemi. Bizim de yaptığımız zaten bu. Giresun ile ilgili yazılarımızı ters kronolojik bir düzende, son yazılan yazılar en başa gelecek şekilde derdimizi anlatıyor, Giresun’umuzu tanıtıyoruz.

Dünyadaki bütün diller, Blog kelimesini kendi dillerine çevirmeye çalışmışlarsa da başarılı olamamışlar. O yüzden Blog kelimesi tüm dünyada marka haline gelmiş.

Biz de bu markayı şehrimiz Giresun‘a da kazandırarak, Giresun’umuzu internet ortamında yepyeni boyutlara taşımayı hedefledik. Projemiz hakkında detaylı bilgiyi buraya tıklayarak alabilirsiniz.

Bunu Paylaşın

Fatih Özdemir

Tüm Yazıları: Fatih Özdemir

Giresun Blog Proje Yöneticisi - 10 yıldır blog yazıyor, arada video çekiyor, her fırsatta geziyor ve freelance dijital projeler tasarlıyorum.

Yorumlar (4)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.