İlçe ve Merkeze İsabet; Kültür, Sanat ve Edebiyat İlerleyişine Yönelik Eğilimli, Çağrışım

Bireysellik çerçevesinin dışında, halk olarak kültür ve sanat ile sarılıp sarmalanmaktan başka bir şekilde çaremizin kalmadığı aşikâr. Diyalektik felsefe de olduğu gibi, her şeyin "hareket" ettiği bu evren de, sabit kalınır ise çürük bir elma niyetli çürüyerek yokluğa iteklenir insan bedeni. Ruhen ve beden olarak arınmayı ve feraha ulaşmayı kim istemez ki!

Giresun’da Doğal Alabalık Avcılığı

Dünyada ve ülkemizde yetiştiriciliği en çok yapılan türlerin başında gelen alabalık, elbette sadece çiftlik havuzlarında yaşayan bir tür değildir. Doğada insana rağmen hayatını sürdürmeye devam etmektedir. Bu açıdan çeşitli sıkıntıları vardır ve doğal ortamlarda azalmasını adeta havuzlardaki varlığı ile telafi etmeye çalışmaktadır. Bu sebepten dolayı bölgemizdeki doğal alabalık türünü korumak bizlere düşüyor.

Giresun’da Vaşak Görüntülendi

Türkiye'de nesli tükenen hayvanlar listesinde yer alan vaşak Giresun'da cep telefonu kamerası ile görüntülendi. Aşırı avcılık, kirlilik, doğanın tahrip edilmesi gibi nedenlerle nesli neredeyse tükenmiş olan vaşakların görülebiliyor olması, bu canlılar için hala bir umut olduğu anlamına geliyor.

Orada artık “Çıkasun” yazıyor :)

Giresun'un çıkışında artık Çıkasun yazıyor! Yıllardan beri internet ortamında dolaşan ve dillere pelesenk olan Giresun esprisini gerçeğe dönüştürdük!

16 Ocak’da 1 dakikalığına karanlığa gömülüyoruz!

Enerji Tasarrufu Haftası'nda, 16 Ocak 2015 günü saat 21:00'da herkesi 1 dakikalığına tüm elektrikli aletleri kapatmaya davet ediyoruz.

Hastalara ömrünü adayan bir isim: Fırat Akyol

3-9 Kasım tarihleri arası Organ Bağışı Haftası olması nedeniyle, bu uğurda 10 yıldır gönüllü olarak faydalı olmaya çalışan şehrimizin basın camiasından da tanıdığı Sayın Fırat Akyol ile bir söyleşi yaptık.

Çeken Akıntı konusunda bilinçlenelim!

Karadeniz kıyılarındaki çeken akıntı riskine karşı bilinçlenelim! İşte çeken akıntı detaylı bilgi ve akıntı sırasında yapmanız gerekenler.

Giresun sizi “Boğmasın”

Evet deniz çok güzel, havalarda gayet bunaltıcı. Denize girmek, serinlemek için güzel bir yöntem. Ancaaaak bütün bunların yanında boğulma haberlerini duydukça acaba dememek de elde değil.

En Çok Okunanlar

Giresun 2015 Tanıtım Filmi – Yeni Versiyon

Giresun Belediyesi tarafından hazırlanan Yaşatan ve Yaşayan Şehir: Giresun temalı tanıtım filmi gelen talepler doğrultusunda revize edilerek yeniden yayınlandı!

Hayat Yolunda dizisindeki yeni fenomenimiz Giresunlu doktor Tayfun Kuzu’yla röportajımız

Karadeniz'in cesur çocuğu Tayfun Kuzu'yu canlandıran usta tiyatrocu Yıldıray Şahinler ile Giresun Blog olarak keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

İnternet bağlantınızda bir sorun görünüyor. Ama yine de Giresun Blog'u ziyaret etmeye devam edebilirsiniz.