Giriş Yap

Giresun Blog

Giresun Blog'da yazarlar Giresun'un tarihini, kültürünü, yaşamını, projelerini ve sorunlarını anlatıyor, sosyal medyada onbinlerle paylaşıyor.
Biz geri geliriz

Biz geri geliriz

Başlıktan da anlaşılacağı gibi biz geri geliriz. Daha önce nasıl yaptıysak yine öyle yaptık. Bir çok taraftar gibi ben de basketbol sezonunun açılış maçını iple çekiyordum. Çünkü geçen seneden yarım kalan bir iş vardı ki bu işi tamamlamalıydık. Bu eşsiz taraftara ve her galibiyette yüzünde güller açan Giresun’a verdiğimiz sözü tutmalıydık. Evet şampiyon olup deliler gibi coşmalıydık.

Heyecanla beklediğimiz sezon sonunda açıldı ve merakla beklediğimiz takımımız parkeye ayak bastı. Tüm umutlar ve kurgulanan hayaller yeniden alevlendi. Sokaklar canlandı Gazi Caddesi resmen ayaklandı. Ama ne yazık ki görücüye ilk çıktığımızda beklenen sonucu alamadık. Deplasman da mağlubiyet alıp evimize mutsuz döndük, olsun. Taraftar bir takımın koruyucusu gibidir. Annesi babası gibidir desek yeridir.Takımın başına kötü bir olay geldiğin de taraftar takımı teselli eder. Mutluluklarını paylaşır daha iyi yerlere gelmesi için var gücüyle çalışır. Bu söylediklerim has taraftarlar için geçerlidir tabi. Giresun taraftarı has taraftarın ötesindedir.

Akhisar’a kaybedilen maçın etkileri sürecek olmalı ki evimizde de kaybetmeye başladık.Gemi erkenden su almaya başladı ve maalesef umutsuzluğa kapılanlar oldu. Ama çok şükür ki kısa süre içinde huzurumuzu bozanlar gemiden uzaklaştı(rıldı)lar. Bu takım umutla çıkan bir gemidir ve rotası galibiyet hedefi Şampiyonluktur. Yeşilgiresun Belediye her zaman olduğu gibi kısa sürede kendine gelmeye ve taraftarın yüzünü güldürmeye başladı. Biz geri geliriz tabirini en iyi şekilde uygulamaya koyuldu. Biz geri gelirsek şampiyon olmadan gitmeyiz. İnşallah bu takım taraftara verdiği şampiyonluk sözünü tutacak ve Giresun her daim gülecektir.

Bunu Paylaşın

Abdurrahman Esen

Tüm Yazıları: Abdurrahman Esen

1 Mayıs 1994 tarihinde Giresun'da doğdum. İlk ve orta okulumu Sayca İlköğretim okulunda okudum. Hayatımın en güzel yılları olan lise yıllarım Giresun İmkb Anadolu Öğretmen Lisesinde geçti. Üniversite eğitimim için Sakarya'da yaşıyorum. Giresun'un daha iyi yerlere gelmesi için kalemi elime almış bulunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.