Bizden Giresunum

Bir Giresunlu bize nasıl yardımcı olabilir?

Minik uyarı: Gönüllü yazarımız tarafından yazılan bu içeriği yayınlayalı yaklaşık 5 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririz. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.

Giresun Blog, birinci yılında binlerce Giresunlu’ya çok kolay bir şekilde, bütçesiz ve reklamsız bir şekilde ulaştı. Bütçesiz diyorum, çünkü kopya içerikli yerel haber sitelerini donatan sevgili Giresunlu girişimcilerimiz, özgün içerikler çıkaran Giresun Blog’a reklam verme konusunda oldukça çekingenler. Bundan dolayı kendimize bir reklam bütçesi de oluşturamıyoruz. Haliyle tanıtımımızı yapmakta da güçlük çekiyoruz. Giresun’da hala adımızı duymayan çok insan var. Birkaç yerel gazete dışında yazdıklarımıza yer veren gazete de ne yazık ki yok. Sahipsiz Giresun’un gerçek yüzüyle karşı karşıyayız aslında.

İşte bu noktada iş, siz değerli hemşehrilerimize büyük bir iş düşüyor. Biz şehrimiz için uğraşırken, sizden de bazı isteklerimiz var. Bu isteklerimizi gerçekleştirmek için çok vaktinizi de harcamayacaksınız. Ama atacağınız her adım bize çok katkı sağlayacak.

Neler yapabilirsiniz?

Giresun Blog olarak birkaç ana içerikle daha çok Giresunlu’ya ulaşmayı hedefliyoruz. Bundan dolayı hazırladığımız Giresun Türküleri, Giresun Üniversitesi, 360 Derece Panoramik Giresun Fotoğrafları ve Giresun Bulmacaları arkadaşlarınızın çok fazla ilgisini çekebilecek ürünlerimiz. Bunları sosyal medya profillerinizde paylaşmanız, bize en büyük desteklerinizden birisi olacaktır. E haliyle yazdığımız yazılardan en beğendiklerinizi de paylaşmaktan çekinmeyin ve mutlaka altlarına yazı hakkında düşüncelerinizi belirten yorumlarınızı bırakın.

Bir diğer mesele de sosyal medya hesaplarımız. Aslında sizlere en çok oralardan ulaşıyoruz. Bundan dolayı hiç üşenmeden bizi şuralarda takip etmenizi, sadece takip etmekle kalmayıp arkadaşlarınıza da önermenizi istiyoruz: Facebook‘ta beğenin, Twitter,InstagramYoutubeFoursquarePinterest ve Google Plus‘tan takip edin!

Giresun’u internet ortamında var etmeye çalışıyoruz. Bundan dolayı sözlüklerle alakalı bir projemiz daha var. Bu kapsamda ünlü sözlüklerde “giresun blog” entryleri açıyoruz. Yazarı olduğunuz sözlükte bu entry yoksa açmanızı, varsa da altına yorum atarak üst sıralara çıkarmanızı rica ediyoruz. Örneğin: Ekşi Sözlük, Uludağ Sözlük, Kötü Sözlük

Instagram’de şehrimizin birbirinden güzel fotoğraflarını paylaştığınızı biliyoruz. Bu fotoğraflarınızın altına #giresunblog hashtagini/etiketini ekleyin, daha fazla beğeni alın. Üstelik beğendiklerimizi paylaşıyor ve tanıtımınızı yaparak daha fazla takipçi kazanmanızı sağlıyoruz. Gönderdiğiniz fotoğraflara şuradan da ulaşabilirsiniz: facebook.com/giresunblog/app_151858328287166

Eğer bir web siteniz veya blog siteniz varsa ekleyebileceğiniz çok şık bannerlarımız var. Onlara da bu sayfadan ulaşabilir, sitenize ekleyebilirsiniz: giresunblog.com/giresun-blog-banner

Biz daha fazla gelişelim diye eksikliklerimizi şuradan yüzümüze vurabilirsiniz: giresunblog.com/gorusleriniz

Eğer Giresun Blog’a reklam vermek için uygun bir şirketiniz varsa, bize sponsor olarak daha fazla kişiye ulaşmamıza destek olabilirsiniz. Bunun için iletişime geçmeniz yeterli.

Son olarak bu görev yazımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, daha fazla kişinin bu görevleri gerçekleştirmesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle çok kısa sürede Giresun’da bir dev olacağız, gurbetteki vatandaşlar dahi adımızı duyacak ve Giresun Blog’da gönüllü yazar olmak için sıraya girecekler. Siz de şimdiden gönüllü yazar olarak içerikleri genişletmemizi istiyorsanız buraya tıklayın.

Bunun dışında eğer bir fotoğraf sanatçısıysanız arşivinizi bizimle paylaşarak, yazılarımıza Giresun’un en güzel anlarını eklememize vesile olabilirsiniz.

Yapacağınız her bir görev için kucak dolusu sevgiler uşaklar!

Minik uyarı: Gönüllü yazarımız tarafından yazılan bu içeriği yayınlayalı yaklaşık 5 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririz. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.