Beyin Fırtınası Giresunum

Aydınlık günlerimiz olsun. Olsun!

Yazan: Yunus Türk
Minik uyarı: Gönüllü yazarımız tarafından yazılan bu içeriği yayınlayalı yaklaşık 6 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririz. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.
Giresun

Giresun

Ekilen her tohum mutlak bir sonuç verecektir. Ya bir fidan, ya da bir canlıya can olacatır. Yeter ki tohumu toprak ile buluşturalım. Herkes gençlikten şikayetçi ya hani. Bu günlerde umutluyum. Şöyle etrafıma biraz bakınca artık elini taşın altına koyan arkadaşlarımızın var olması beni umutlandırıyor. Bakınız istanbula Ankara’ya doğuya batıya güneye ürün satan bir mağazanın olması, ülke dışına ürün yapıp yeni bağlantılar kurarak yeni yeni pazarlar oluşması, komşu illerimizden de ekonomik güç alan arkadaşlarımızın olması sadece onların değil, bu memelekette yaşayan gençlerimizin iş arayan Abi’lerimizin yüzlerinin gülmesini, evlerine çevresine destek olmasını, hayat şartlarımızın biraz daha iyiye gitmesine ufakta olsa bir katkıda bulunmaları demek. “Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.”  M.Kemal ATATÜRK Bizler birlikte birşeyler üreterek bu memlekette bir ailenin, bir gencimizin, otobüs biletini elinden alıp yırtıp atabilirsek ne mutlu bize. üretmek, olmayanı getirmek, olanı daha iyi yapmak, standartları yükseltmek bu memelekete yol yapmak, su getirmek, köprü kurmak kadar değerli önemli ve mühim. Zira aramızdan o kadar değerli, o kadar bilgili bu diyara hizmet edebilecek, geliştirecek ve yetiştirecek değerlerimizi kaybettik ki artık bir tane daha kaybetme lüksümüzün var olmadığını  düşünmüyorum. Sevgili abilerim kardeşlerim. Sizler imkanlarınızı zorlayınız, bilginizi tecrübenizi işiniz ile birleştiriniz. Bu şehirde çocuklarımız yanımızda büyüsün. Abi’lerimiz ablalarımız evlensin bu şehirde kalsın yaşasın yanımızda olsun güç olsun. İşimize katacağımız her bir değer, farklılık yenilik bir hemşehrimize ekmek kapısı, yeni bir yuva ve onun getirdiği birliktelik gücü bizi daha da güçlendirecektir. Gelin umutlarımız sönmesin kolay işler herkesin biz zoru da başaralım. Bu memleketin yapılacak çok işi, gelmesi gereken çok yeniliği, olmayan çok makinesi var. Hazır heveslenmişken içimizdeki alev yükselirken bir adım yukarı çıkmak hepimizin gücüne güç katacak. Bugün ve yarın için bu şehrin unutulmayan abileri ve gizli mimarları olmamız dileğiyle, yarın her geçen günden daha farklı bir gün olmasını diler aydınlık günlerde buluşmak dileğiyle…

Minik uyarı: Gönüllü yazarımız tarafından yazılan bu içeriği yayınlayalı yaklaşık 6 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririz. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.