Giriş Yap

Giresun Blog

Giresun Blog'da yazarlar Giresun'un tarihini, kültürünü, yaşamını, projelerini ve sorunlarını anlatıyor, sosyal medyada onbinlerle paylaşıyor.
Artvin Hopa’da Gezebileceğiniz Yerler ve Konaklayabileceğiniz Oteller

Artvin Hopa’da Gezebileceğiniz Yerler ve Konaklayabileceğiniz Oteller

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin’in en kalabalık nüfusuna sahip Hopa, Türkiye ve Gürcistan sınır kapısına 20 kilometrelik mesafede yer almaktadır. Artvin merkeze 70 kilometrelik mesafede yer alan Hopa’nın en önemli ticari değeri ise Hopa limanıdır. 4 mevsimin en iyi şekilde hissedildiği bölge olması nedeniyle her mevsim farklı güzelliklere bürünerek eşsiz güzellikleri barındırmaktadır. Karadeniz bölgesinin sembolü olarak kabul edilen ağaçlarla çevrili olan Hopa, eşsiz güzellikleri ve tertemiz havasıyla ön plana çıkan bir bölgedir. Özellikle yaz aylarında seyahat ederek yemyeşil ağaçlarla çevrili Hopa’nın tüm güzelliklerini görürken aynı zaman da tertemiz havası ile dinlenebilirsiniz. 

Hopa otelleri, birbirinden farklı özellikleri bulunduran ve güler yüzlü personelleri ile hizmet eden otellerdir. Ancak Hopa otelleri hakkında detaylı bilgiler vermeden önce Hopa ziyaretiniz sırasında bölgede gezilebilecek ve görülebilecek yerler hakkında bilgi vermek daha doğru olacaktır. Tertemiz havasıyla ön plana çıkan Hopa’da gezip görebileceğiniz bölgeler ise aşağıda sıralanmıştır.

Hopa’da Gezilip Görülecek Yerler

  • Hopa Kültür Evi ve Müzesi: Bu müze içerisinde toplamda 2.000’den fazla eser bulunmaktadır. 20.yüzyılın başlarındaki mimarisi ile ön plana çıkan Hopa Kültür Evi ve Müzesi, günümüze kadar restorasyon çalışmaları yapılarak müze olarak kullanılmaya başlanmıştır. Mimarisi ve içinde bulundurduğu tarihi eserler ile Hopa ziyaretiniz sırasında gezip görebileceğiniz bölgeler arasında ilk sırada yer almaktadır.
  • Hopa Sahili: Karadeniz bölgesinin en uç sahili olarak kabul edilen Hopa sahili, yemyeşil ve maviyle buluşan ve huzur ve sakinlik arayanların tercih ettiği bir sahildir. Ayrıca son dönemlerde kamp yapmak isteyenlerin de en sık ziyaret ettiği bölge olarak da kabul edilmektedir. Yemyeşil manzarasıyla cennetten bir alan gibi görünen bu bölge ayrıca denize girmek isteyenlerin tercih ettiği en ideal bölgedir. Ancak Hopa seyahatinize başlamadan önce bu bölgede 4 mevsim yağış olacağını asla unutmayın.
  • Kemalpaşa: Çok kısa bir süre önce ilçe unvanını alsa da geçmiş dönemde Hopa’ya bağlı bir beldeydi. Bu bölgeyi en ünlü ve popüler kılan ise bu bölgede yer alan birbirinden lezzetli balıkların pişirildiği balık lokantaları. Başta hamsi olmak üzere mezgit ve diğer balık çeşitlerinin en lezzetli pişirildiği bölgedir. Hopa ziyaretiniz sırasında balık yemek isterseniz bu bölgeyi kesinlikle ziyaret etmeli ve lezzetli balıkların tadına bakmalısınız.
  • Orta Hopa Camii: Mimarisiyle dikkat çeken Orta Hopa camii, inşa aşamasında ise taş yığma sistemi kullanılmıştır. İki kattan oluşan bu camii taş malzemelerden inşa edilmiştir. Hopa ziyaretiniz sırasında görülmesi gereken bölgeler arasında yerini almıştır. 

Hopa’da Konaklayabileceğiniz En İyi Oteller

Hopa otelleri güler yüzlü personelleri ve konforlu odaların yanı sıra ev rahatlığını en iyi hissedebileceğiniz oteller arasındadır. Hopa otelleri aynı zaman da eşsiz güzelliklere sahip manzaralarının yanı sıra gezilecek bölgelere de oldukça yakın bir konumda yer almaktadırlar. Hopa ziyaretiniz sırasında farklı bölgelerde tatil yapmak isteyenler için en konforlu otelleri görebilmek için https://gezinomi.com sitesini ziyaret edebilir.

  • Paluri Hotel: Hopa merkezinde yer alan ve manzarasıyla eşsiz güzelliklere ev sahipliği yapan bu otel güler yüzlü personelleriyle hizmet vermenin yanı sıra konforlu odaları bulunan en iyi oteller arasındadır. Aynı zaman da gezilecek ve görülecek bölgelere yakın bir mesafede olması en büyük avantajları arasındadır. Tesis bünyesinde spa hizmeti de bulunmaktadır. 
Bunu Paylaşın

Fatih Özdemir

Tüm Yazıları: Fatih Özdemir

Giresun Blog Proje Yöneticisi - 10 yıldır blog yazıyor, arada video çekiyor, her fırsatta geziyor ve freelance dijital projeler tasarlıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.