Bizden Giresun Üniversitesi

81 ilden 81 öğrenci yemeğinde Giresun Blog rüzgarı :)

81 ilden 81 öğrenci
81 ilden 81 öğrenci
Minik uyarı: Gönüllü yazarımız tarafından yazılan bu içeriği yayınlayalı yaklaşık 6 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririz. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.
81 ilden 81 öğrenci

81 ilden 81 öğrenci

Dün akşam İstanbul temsilcisi olarak Giresun Emniyet Müdürlüğü tarafından Ayvasıl Liman Restaurant’ta düzenlenen 81 ilden 81 öğrenci ile tanışma programındaydım.

Giresun Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Aygün Attar‘ın da konuk olduğu gecede; İl Emniyet Müdürümüz Hikmet Bulak karşılaştığı tablodan dolayı hoşnut olduğunu belirtti.

Bende Giresun Üniversitesi öğrencisi ve İstanbul Temsilcisi kimliğimin yanı sıra Giresun Blog Proje Yöneticisi kimliğimle de gecede bulundum. Elime mikrofon verilince de haliyle bütün katılımcılara yeni projemiz Giresun Blog‘dan da bahsettim :)

Yaptığım konuşmada Giresun‘a gelen her öğrencinin sosyallik açısından şehri yetersiz bulmasına rağmen elini taşın altına sokmamasına vurgu yaparak Giresun Blog kapsamında yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı anlattım. Ayrıca şuanda yürüttüğümüz “Kitap ve Oyuncak Kumbarası kazandırıyor” kampanyamızı da detaylı bir biçimde ifade ederek, bütün davetlilerden destek istedim. Konuşmam sırasında Rektörümüz Prof. Dr. Aygün Attar‘ın projeden haberdar tavrı ve her cümlemde verdiği onay ifadeleri ise beni oldukça mutlu etti. Umuyorum ki gelecek projelerimizde Giresun Emniyet Müdürlüğü ve Giresun Üniversitesi bizlere en iyi şekilde destek verecektir.

Yemekte konuşan İl Emniyet Müdürümüz Hikmet BULAK, “Sizler yüksek tahsil yapmak üzere ülkemizin her köşesinden ilimize gelmiş ve gelecekte burada alacağınız akademik eğitimle hayata atılacaksınız ve birçok alanda ülkemize hizmet edeceksiniz.

Sizler değerlisiniz. Burada önemli olan farklılıkların birleşmesi ve ortak akılda birlik ve beraberlikle hareket etmektir. Birbirimizi sevelim ve sayalım, birbirimizi olduğu gibi sevelim. Hepinizin, etnik yapısı, dili, inancı, mezhebi düşüncesi farklı olabilir. Ama bu farklılıklar bize ayrılık değil, birliktelik ve güç vermelidir. Bugün bizimle olduğunuz için teşekkür ederiz. Milletimizi, vatanımızı, bayrağımızı sevilim ve her zaman yüceltelim. Ancak; böyle olursak bir ve güçlü oluruz. Eğitim hayatınız ve bundan sonraki hayatınızda hepinize başarılar dilerim.” diye konuştu.

Giresun Üniversitesi Rektör Prof Dr Aygün Attar

Giresun Üniversitesi Rektör Prof Dr Aygün Attar

Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Aygün Attar da konuşmasında; “Her zaman sosyal projelerle yanımızda olan Sayın Emniyet Müdürümüze ve ilgili şube müdürlüklerimize böyle bir gecede bizi ağırladıkları için, teşekkür ederek sözlerime başlamak istiyorum. Üniversitemiz kuşkusuz Giresun’un en büyük kurumudur ve Giresun’da her 4 kişiden biri üniversite öğrencisidir.

Emniyet Müdürlüğümüz ile üniversitemiz bu zamana kadar bir çok projede birlikte hareket etmiştir. Biliyorsunuz 2 yıldır kayıt dönemlerinde Emniyet Müdürlüğü tarafından kayıt merkezimizde kurulan standlarda ilk kez ilimize gelen öğrencilerimize ve ailelerine Emniyetimiz tarafından kahvaltı verilmektedir. Aileler çocukları için her zaman endişelidirler. Üniversite hayatına atılan ve evlerinden, çocuklarından ilk kez uzaklaşan ailelerin bu endişesi daha da artmaktadır. Emniyetimizin ve üniversitemizin sıcak karşılaması bu endişeleri dağıtmaktadır. Ben de kadın, anne ve bir Rektör olarak onların bu endişelerini gidermek için büyük çaba gösteriyorum ve ailelerinin sıcaklığını, özlemini gidermeye çalışıyorum. Üniversitemiz güven ve huzur ortamının hakim olduğu, gerek merkez gerekse ilçelerde güvenlik ve olaylar açısından ciddi sorunları olmayan bir üniversitedir. Bu anlamda Emniyet güçlerimizle her zaman uyum ve karşılıklı güven içinde çalışmalarımız devam etmektedir. Emniyetimiz de ülkemizin her tarafından gelen öğrencilerimizin huzur ve güveni için en az bizim kadar duyarlı ve hassas davranmaktadır. Bir kez daha bu duyarlılıkları için başta Sayın Müdürümüz olmak üzere tüm mensuplarına teşekkür ederim.

Vatanını, bayrağını seven nesiller olarak tüm çabamız, çabanız ülkemizin aydınlık geleceği için mücadele etmek ve farklılıkları artıya çevirmek, güçlü yarınlarda birlikte olmak bilinciyle hepinizi sevgiyle kucaklıyorum” dedi.

Ben de bu anlamlı gecede emeği geçen herkese teşekkür ediyor; bu tür manzaraları yurdumuzun dört bir köşesinde görmeyi temenni ediyorum.

Minik uyarı: Gönüllü yazarımız tarafından yazılan bu içeriği yayınlayalı yaklaşık 6 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririz. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.