Şehir Etkinlikler 42 ve 47 Alay Ruhu Taksim'de Yaşatılacak

42 ve 47 Alay Ruhu Taksim’de Yaşatılacak

-

abazipkalilar
abazipkalilar

27 Nisan Pazar Günü İstiklal Caddesi’nde kamalı, aba zıpkalı, atlı ve yaya milisler yürüyüş yapacak. Kurtuluş Harbi’nde ordumuza yardımcı olarak toplanan 42. ve 47. Gönüllü Alayları temsil eden kamalı, aba zıpkalı Giresunlular İstiklal Caddesi’nde yürüyecek.

42 ve 47 Alay Ruhu Taksim'de Yaşatılacak 2

8. Giresun Günleri’nin ilk aşaması olan Büyük Giresun Tanıtım ve Kültür Yürüyüşünde aba zıpka kostümleriyle Taksim’de toplanacak olan Giresunlular, İstiklal Caddesi boyunca halkı selamlayacak. Bilindiği gibi, Mustafa Kemal’in yaptığı görev icabı muhafız alayının bulunması gerektiği fikrini ilk defa ortaya koyarak bunu Atatürk’le paylaşan; daha sonra Atatürk’ün ilk Muhafız Alayı Komutanı olan Osman Ağa, bu uygulamasıyla Kurtuluş Savaşı’nın bütün yönünü değiştirmişti.

42. ve 47. Gönüllü Alayları temsilen Giresun’un Kurtuluş Savaşı’ndaki önemine vurgu yapmak amacıyla yaptığı yürüyüşte Türkiye’nin birliğinin ve beraberliğinin mesajı verilecek. Saat 13:00’da Taksim Tünel’den başlayacak yürüyüş içinde Giresun’un 15 ilçesinden STK temsilcileri de kendi yörelerine mahsus ürün ikramları yapacak, halk oyunları ekipleri folklor gösterileri yapacak. Şenlik havası içinde geçecek olan yürüyüşe yoğun katılımın olması bekleniyor.

Topal Osman
Topal Osman

42 ve 47 Alay Ruhu Taksim'de Yaşatılacak 3
Giresun Günlerihttp://www.giresungunleri.com
Giresun Federasyonu tarafından Eyüp Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezinde 8.si düzenlenecek olan Giresun Günleri 1.2.3.4 Mayıs tarihlerinde yapılacak. İlgili tüm haberleri giresunblog.com'da Giresun Günleri kategorisi altında takip edebilirsiniz

2 YORUMLAR

Yorum yaparak bu yazıdaki tartışmaya katılın

En Çok Yazanlar

42 ve 47 Alay Ruhu Taksim'de Yaşatılacak 7
19 YAZILAR11 YORUMLAR
42 ve 47 Alay Ruhu Taksim'de Yaşatılacak 9
13 YAZILAR7 YORUMLAR
42 ve 47 Alay Ruhu Taksim'de Yaşatılacak 10
12 YAZILAR1 YORUMLAR

En Çok Okunanlar

42 ve 47 Alay Ruhu Taksim'de Yaşatılacak 11

Giresun 2015 Tanıtım Filmi – Yeni Versiyon

21
Giresun Belediyesi tarafından hazırlanan Yaşatan ve Yaşayan Şehir: Giresun temalı tanıtım filmi gelen talepler doğrultusunda revize edilerek yeniden yayınlandı!

Bunlar da ilgini çekebilirSenin İçin
Sana özel öneriler

İnternet bağlantınızda bir sorun görünüyor. Ama yine de Giresun Blog'u ziyaret etmeye devam edebilirsiniz.