Yeşil Giresun Belediyespor

Senin canın sağolsun Yeşil Giresun Belediyespor!

Yeşil Giresun Belediyespor
Yeşil Giresun Belediyespor
Minik uyarı: Gönüllü yazarımız tarafından yazılan bu içeriği yayınlayalı yaklaşık 7 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririz. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.

Lig başlamasına 1 hafta kala Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun uğraşları sonucunda kurulan Yeşil Giresun Belediyespor Basketbol Kulübü, bulunduğu Türkiye Basketbol İkinci Ligi’nde büyük bir başarı göstererek Play-off’larda mücadele etmeye hak kazandı.

Tüm Giresun’un ilgisini bir anda futboldan alıp basketbola çeken takım, başarılı bir yol kat ederek ligin üst sıralarına yerleşti ve bir anda ligin korkulu takımları arasına girdi.

Seyirci desteği ile ikinci ligin en favori takımı haline ulaşan Yeşil Giresun Belediyespor, son olarak Play-off’lara kalarak Beko Lig’e çıkış mücadelesine başladı.

Bir tarafta Maçkolik.com Uşak Üniversitesi, Best Balıkesir, Akhisar Belediye ve Maliye Piyango; diğer tarafta ise Torku Selçuk Üniversitesi, Trabzonspor Basketbol, Yeşil Giresun Belediyespor ve Darüşşafaka eşleşerek Beko Lig’e çıkmak için mücadele etti.

Darüşşafaka’yı yenerek yarı finale yükselen takımımız, final mücadelesi için Trabzonspor Basketbol ile eşleşti. Fakat seri 1-1 olduktan sonra 25 Mayıs günü Giresun’da oynanan maçı 60 – 68 mağlup olarak kaybedince, Beko Lig mücadelesini bir sonraki yıla ertelemek zorunda kaldı. Müsabaka sonrası yaşanan olaylar, takıma ceza verilmesiyle sonuçlandı. Ve takım ilk defa bu denli bir ceza yedi. Yaşanan talihsiz olaylar nedeniyle üzgün olduğumu ifade eder; centilmen bir şekilde Giresun Blog adına Trabzonspor Basketbol takımına Beko Lig’de başarılar dilerim.

Bütün yaşananlara rağmen; takımımız Yeşil Giresun Belediyespor’a ve onun yetenekli oyuncuları (sırasıyla) Alex Raymond Gordon, Barkın Haluk Çınar, Orhun Güngören, İsmail Çevik, Melih Sevda, Ümit Türkoğlu, Ömer Kaan Göğüş, Gökper Gen, Azizcan Özdemir, Oğuz Erdoğan, Pertev Öngüner ve John Obinna Ofoegbu JR’a, Teknik Direktör Yücel Platin’e ve tüm ekibe yüreklerini ortaya koyarak bize keyifli galibiyetler sundukları için sonsuz kez teşekkür ediyoruz. Ayrıca maçlarda gerilen ortamlara bizzat kendisi müdahale eden Belediye Başkanımız Kerim Aksu’ya da gösterdiği hassasiyet için de teşekkür ediyoruz. Üzülme Yeşil Giresun Belediyespor, aynı destekle seneye de kalbimiz seninle!

BU SENENİN EN ÖNEMLİ BAŞLIKLARI

  • Attığı basket sayısıyla ligde basket kralı seçilen küçük dev adam Alex Gordon, takımın bel kemiği haline geldi. Taraftarın gözbebeği olan Alex Gordon, sempatisiyle de çok sevildi.

  • Giresun halkının verdiği büyük destek sayesinde, her geçen gün başarısına başarı katan Yeşil Giresun Belediyespor maçları kız erkek, çoluk çocuk omuz omuza izlendi.

  • Salonun küçük olmasından dolayı ‘Sığmıyoruz!’ diyen taraftarı Giresun ziyareti sırasında dinleyen Gençlik ve Spor Bakanımız Suat Kılıç, 3000 kişilik yeni bir spor salonunun sözünü verdi.

  • Giresun, verilen yerel desteğin ardından artık ‘Bir basketbol şehri’ oldu.

  • Takımın kaptanı Melih Sevda, son salise basketiyle yarı finaldeki seriyi 1 – 0 yaptı. ‘Gemisini kurtaran kaptan’ lakabının hakkını verdi.

  • Giresun seyircisi spor müsabaka heyecanına tekrardan geri dönüş yaptı

Son sözüm: Senin canın sağolsun Yeşil Giresun Belediyespor

Minik uyarı: Gönüllü yazarımız tarafından yazılan bu içeriği yayınlayalı yaklaşık 7 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririz. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.