2013-2015 yılları arasında Karadeniz'in en güzide şehirlerinden biri olan Giresun'u tanıtmak adına bağımsız yazarlarla başlattığımız Giresun Blog projemizle artık ilgilenemiyor olsak bile bu zamana kadar yazılmış olan birbirinden önemli yazıları sizlere arşivlemek istedik. Önemli bir kısmını da şehrimizin daha geniş kitlelerce tanıtımına destek olmak amacıyla Gezimingo seyahat sitesine aktardık. Dilerseniz birden fazla bağımsız yerel Giresunlular tarafından yönetilen sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.

Senin canın sağolsun Yeşil Giresun Belediyespor!

Lig başlamasına 1 hafta kala Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun uğraşları sonucunda kurulan Yeşil Giresun Belediyespor Basketbol Kulübü, bulunduğu Türkiye Basketbol İkinci Ligi’nde büyük bir başarı göstererek Play-off’larda mücadele etmeye hak kazandı.

Tüm Giresun’un ilgisini bir anda futboldan alıp basketbola çeken takım, başarılı bir yol kat ederek ligin üst sıralarına yerleşti ve bir anda ligin korkulu takımları arasına girdi.

Seyirci desteği ile ikinci ligin en favori takımı haline ulaşan Yeşil Giresun Belediyespor, son olarak Play-off’lara kalarak Beko Lig’e çıkış mücadelesine başladı.

Bir tarafta Maçkolik.com Uşak Üniversitesi, Best Balıkesir, Akhisar Belediye ve Maliye Piyango; diğer tarafta ise Torku Selçuk Üniversitesi, Trabzonspor Basketbol, Yeşil Giresun Belediyespor ve Darüşşafaka eşleşerek Beko Lig’e çıkmak için mücadele etti.

Darüşşafaka’yı yenerek yarı finale yükselen takımımız, final mücadelesi için Trabzonspor Basketbol ile eşleşti. Fakat seri 1-1 olduktan sonra 25 Mayıs günü Giresun’da oynanan maçı 60 – 68 mağlup olarak kaybedince, Beko Lig mücadelesini bir sonraki yıla ertelemek zorunda kaldı. Müsabaka sonrası yaşanan olaylar, takıma ceza verilmesiyle sonuçlandı. Ve takım ilk defa bu denli bir ceza yedi. Yaşanan talihsiz olaylar nedeniyle üzgün olduğumu ifade eder; centilmen bir şekilde Giresun Blog adına Trabzonspor Basketbol takımına Beko Lig’de başarılar dilerim.

Bütün yaşananlara rağmen; takımımız Yeşil Giresun Belediyespor’a ve onun yetenekli oyuncuları (sırasıyla) Alex Raymond Gordon, Barkın Haluk Çınar, Orhun Güngören, İsmail Çevik, Melih Sevda, Ümit Türkoğlu, Ömer Kaan Göğüş, Gökper Gen, Azizcan Özdemir, Oğuz Erdoğan, Pertev Öngüner ve John Obinna Ofoegbu JR’a, Teknik Direktör Yücel Platin’e ve tüm ekibe yüreklerini ortaya koyarak bize keyifli galibiyetler sundukları için sonsuz kez teşekkür ediyoruz. Ayrıca maçlarda gerilen ortamlara bizzat kendisi müdahale eden Belediye Başkanımız Kerim Aksu’ya da gösterdiği hassasiyet için de teşekkür ediyoruz. Üzülme Yeşil Giresun Belediyespor, aynı destekle seneye de kalbimiz seninle!

BU SENENİN EN ÖNEMLİ BAŞLIKLARI

  • Attığı basket sayısıyla ligde basket kralı seçilen küçük dev adam Alex Gordon, takımın bel kemiği haline geldi. Taraftarın gözbebeği olan Alex Gordon, sempatisiyle de çok sevildi.

  • Giresun halkının verdiği büyük destek sayesinde, her geçen gün başarısına başarı katan Yeşil Giresun Belediyespor maçları kız erkek, çoluk çocuk omuz omuza izlendi.

  • Salonun küçük olmasından dolayı ‘Sığmıyoruz!’ diyen taraftarı Giresun ziyareti sırasında dinleyen Gençlik ve Spor Bakanımız Suat Kılıç, 3000 kişilik yeni bir spor salonunun sözünü verdi.

  • Giresun, verilen yerel desteğin ardından artık ‘Bir basketbol şehri’ oldu.

  • Takımın kaptanı Melih Sevda, son salise basketiyle yarı finaldeki seriyi 1 – 0 yaptı. ‘Gemisini kurtaran kaptan’ lakabının hakkını verdi.

  • Giresun seyircisi spor müsabaka heyecanına tekrardan geri dönüş yaptı

Son sözüm: Senin canın sağolsun Yeşil Giresun Belediyespor

Bu yazıyı paylaşın
Fatih Özdemir
Fatih Özdemir

Giresun Blog Proje Yöneticisi - 10 yıldır blog yazıyor, arada video çekiyor, her fırsatta geziyor ve freelance dijital projeler tasarlıyorum.

Articles: 120

2 Comments

  1. Bugün bütün giresun tek yürek tek yumruk olduk biz giresun sehrşnde okuyan öğrenciler olarak yeşil beyazına gönül verdik tam destek verdik… bügun hersey iyi baslamıstı ıyı gıtmesını temennı ettık ben bır unyelı ve Giresun Üniversiteesi öğrencisi olarak cıkıp avazım cıktıgı kadar yesıl beyaz renkler ıcın bagırdım takii son çeyreğe kadar… takım halinde kötü oynadığımız bir maçtı ve beklediğim şekilde son buldu. begenmedıgımız elestırdıgımız ınsanların yaptıgı herseyı biz bugün bütün salon olarak yaptık şuan bir öz eleştiri olarak söylüyorum bunları ben bile yapmamam gerekenleri söylemem gerekenleri söyledim şuan bunları yazarken düşünüyorum yazık ettik o atmosfere salona canlarını dişlerine takıp bu noktaya kadar mücadele eden basketbolcu kardeşlerimize abilerimize alın terlerine ve emeklerine büyük saygısızlık ettik.Sayın başkanımız KERİM AKSU size saygıyla selamlamak size dil uzatanları kınamak istiyorum. Kimsenın yapmadıgını yapıp tribünlere kadar çıkıp ortamı yatıştırmaya çalıstınız takdire şayen bir olaydı. Bugün yaşananlar Giresun şehrine yakışmadı.Trabzonsporu kutluyor yolunun açık olmasını diliyorum.Yeşil Giresun Blediye spor için yeni bir dönem yeni bir başlangıç zamanı şimdi tam destek hep destek. Saygı ve sevgilerimle elbet hakettğiğmiz yere geleceğiz…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2013-2015 yılları arasında Karadeniz'in en güzide şehirlerinden biri olan Giresun'u tanıtmak adına bağımsız yazarlarla başlattığımız Giresun Blog projemizle artık ilgilenemiyor olsak bile bu zamana kadar yazılmış olan birbirinden önemli yazıları sizlere arşivlemek istedik. Önemli bir kısmını da şehrimizin daha geniş kitlelerce tanıtımına destek olmak amacıyla Gezimingo seyahat sitesine aktardık. Dilerseniz birden fazla bağımsız yerel Giresunlular tarafından yönetilen sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.