Bizden Sorunlar

21 Mart sosyal medya paylaşımımız ve Ak Parti Giresun Belediye Başkan Adayı Aytekin Şenlikoğlu’nun açıklaması hakkında.

Dün sosyal medya hesaplarımızdan, bir takipçimiz tarafından bize gönderilen fotoğrafın doğruluğunu tartışmak ve eğer gerçek ise yetkililerce önlem alınmasını sağlamak amacıyla yaptığımız paylaşımımızın ardından Ak Partili Giresun Belediye Başkan Adayı Aytekin Şenlikoğlu bir açıklamada bulunmuştur. Platformumuzun yapısının farklı anlaşılmalara mahal vermemesi adına bir açıklama yapma gereği duyduk.

Dünkü Paylaşımımız;

Bunun kime ait olduğunu bilmiyoruz, görünce şok olduk, paylaşmak istedik. Ziyarette hiç bir sakınca yok tabii ki ama cezai işlem ne demek? 😳 #giresun

Giresun Blog paylaştı: 20 Mart 2019 Çarşamba

Giresun Belediye Başkan Adayı Aytekin Şenlikoğlu’nun duyurusu;


Bilginize sunarız;

Yıllardır Giresun Blog olarak hemşehrilerimizin çıkarlarını ve huzurunu göz önünde bulundurmuş tarafsız bir oluşumuz, bir haber sitesi değiliz. Giresun Belediyesi‘den Giresun Valiliği‘nin sorumluluğuna kadar olan şehrin tüm problemleriyle ilgili; paylaşımlar yapıp ve imza kampanyaları düzenleyip kamuoyu oluşturarak söz konusu sorunları çözüme kavuşturduk. Yetkililer de daha yaşanabilir bir Giresun için bu yönde olumlu adımlar attılar. Detayları internet sitemizde inceleyebilirsiniz.

Dünkü paylaşımımız da benzer şekilde başkan adayını karalama kampanyası olmayıp, söz konusu duyuruyla evine ekmek götürmek isteyen hemşehrilerimizi cezai işlem ile zor durumda bırakmayı hedefleyen yönetimle alakalıdır. İsteğimiz her zaman olduğu gibi bunun da yetkililer tarafından incelenmesiydi. Aytekin Bey‘in bu duyurusuyla, konunun incelendiğini gönül rahatlığıyla görmüş olduk.

Gönderimize gelen yorumlarda benzer bir zorunluluğun daha önce Giresun’un CHP’li Belediye Başkanı Kerim Aksu için de uygulandığı belirtilmektedir. Her kim için olursa olsun bu durum oldukça çirkindir. Diğer bir çoğunluk da böyle bir duyurunun gerçekten mevcut olduğunu söylüyor. Paylaşmamızın nedeni de bu durum şayet ki doğruysa önleminin alınmasıdır. Giresun Blog yapısı gereği bu tür konuları, Giresunluların açık bir şekilde tartışabilmesine olanak sağlayan bir platformdur. Gurbetçilerden tutun, Giresun’da yaşayan herkesin düşüncesini ve görüşlerini almak bizi zenginleştiriyor ve çözüme kavuşturuyor. Bizim savunmamız; adaylardan da öte, böyle insanlık dışı bir uygulamanın şehrimizde, hatta bırakın şehrimizi ülkemizin hiçbir yerinde, uygulanmamasıdır.

Giresun Blog herhangi bir siyasi parti tarafından değil, Giresun sevdalısı gençler tarafından yönetilmektedir. Herhangi bir oluşumdan da maddi destek almamaktadır. Bizim için isimler değil, Giresun önceliklidir.

İlginize teşekkür ederiz.